محل تبلیغات شما

بعد از مدتها الان اینجا نشستم و به پست آخری که نوشتم، خیره ماندم! انگار بار اولیست که می بینمش! چقدر در همین مدت کوتاه سخت تر گذشت و چقدر #زندگی پیچیده تر شد و تغییراتی که حتی حدسشان را هم به عمرم نمیتوانستم بزنم! 

در یک دوره ی #مدیتیشن #آنلاین از مدرس بزرگ جهانی دکتر #دیپاک_چوپرا شرکت کردم و شروع دوره با یک پیام جالبی همراه شده است! نام این دوره "#امید در زمانه ی نامطمئن" است و در ابتدا سه تغییر طرز تفکر عالی را آموزش میدهد. 
1. همه چیز داره روز به روز بدتر میشه----------->هر اتفاقی بیفته، من منابعی درونی دارم که به کمکشان میتونم از این زمانه عبور کنم.
2. فاصله گذاری اجتماعی یعنی تنهایی و جداماندن------->من از این فرصت برای پیدا کردن راههای تازه برای اتصال به آنها که دوستشان دارم، استفاده میکنم.
3. ذهنم از گیر و دار مسابقه ی بین اضطراب و ناامنی باز نمی ایستد---------> درون من آرامشی است که همیشه از طریق مدیتیشن در دسترس است. 

الان هم یک #مقاله ی جالب خواندم که برای دوستانم هم خلاصه اش را نوشتم و اینجا میگذارمش: 

https://getpocket.com/explore/item/beat-stress-like-a-navy-seal-with-this-ridiculously-easy-exercise?utm_source=pocket-newtab 

این مقاله یک #تکنیک ساده یادمون میده برای #کنترل_استرس. 
اولش میگه که #پرسنل نیرو دریایی #آمریکا مخصوصا طوری تربیت میشن که برای یکی از پرمخاطره ترین شغلهای انسانها در دنیا آماده باشن و شرایط شغلی اونها میتونه یکی از وحشتناکترین ها باشه در روی کره زمین! (البته دقیق توضیح نمیده چرا؟! تا حدی هم طبیعیه که پای جون میاد وسط، وقتی وسط اقیانوس هستی و دسترسی به چیزی نداری!) 
خوب، از این که بگذریم میگه یکی از  چیزهایی که به اینها آموزش داده میشه، تکنیکهایی هست که بجای اینکه روانشون (سایکولوژی) اختیار واکنشها و کنترلشون رو در دست بگیره؛ خودشون عامدانه با کمک گرفتن از فیزیولوژی اختیار واکنشهاشون رو در دست بگیرن.

در نتیجه بدون دستپاچگی و با #آرامش با موقعیتها روبرو بشن، بهتر بتونن به گفتار و رفتارشون #مسلط باشن و در نهایت #کنترل اوضاع رو در دست بگیرن. 
تکنیکی هم که آموزش میده خیلی ساده است و مبتنی بر یک تنفس چهارمرحله ای هست به نام #تنفس جعبه ای. 
برای اینکار باید به مدت 4 ثانیه نفستون رو بکشید داخل (دم)، 4 ثانیه نگهش دارید، 4 ثانیه بازدم، 4 ثانیه با ششهای خالی و قبل از دم دوباره، صبر کنید! 
به همین سادگی! 
ولی با تمرین کردنش به مدت یکی دو روز متوجه تغییری که در شما ایجاد کرده میشید.  
من تازه خوندمش و هنوز تمرینش نکردم! لطفا اگر کسی از شما تمرینش کرده بیاید به من بگید چطور بود؟ 
مرسی!

جنیفر، شارلوت و لوری! :) قسمت دوم: شارلوت

جنیفر، شارلوت و لوری! :)

امید در زمانه ی نامطمئن

هم ,یک ,ی ,رو ,یکی ,ثانیه ,4 ثانیه ,رو در ,از این ,در دست ,ی نامطمئن

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

barsdebides baniruntio گروه منتظرین مهدی agamubar میان تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی و متوسطه اول رسادیتا-طراحی سایت,طراحی سایت حرفه ای,طراحی وب سایت اختصاصی بزرگترین مرکز دانلود علمی آموزشی بسوی ظهور New NFL Cheap Philadelphia Eagles Jerseys,Professional Jerseys Apply for You.